DULCEDO to wyjątkowa biżuteria z kamieni naturalnych  ♥

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • korzystne ceny

  • sprawdzona jakość

Diament z Herkimer - czarodziej i zaklinacz dusz 0
Diament z Herkimer do biżuterii. Znaczenie Herkimer.

 

Cykl "pogadajmy o kamieniach". Dziś na tapecie Herkimer, doskonały kwarc którego zwyczajowa nazwa to Diamentowy Herkimer. Czemu? Wydaje się , że z jednego pięknego powodu, odbija on światło w przepiękny sposób, migocząc jak diamenty. Wiele źródeł podaje nazwę Diamenty z Herkimer i ma ona największy sens, gdyż pochodzi od miejsca gdzie są wydobywane czyli okręg Herkimer w stanie Nowy York w USA. Znaleść go można w skałach Dolomitowych. Ale, ale nie jest to ostatnimi czasy jedyne zródło tych kamieni, znaleziono ich zródło także w Pakistanie, co pewnie spowodowało ich większy dostęp na rynku, a co za tym idzie tak powszechne wykorzystywanie obecnie wśród artystycznej biżuterii. Projektanci dosłownie oszaleli na jego punkcie.

Kolekcjonerskie okazy, mają w sobie fragmenty roślin, innych minerałów, owadów, kropel słonej wody lub ropy naftowej, te przez poszukiwaczy cacuszek cenione są najbardziej.

Istnieją sugestie, że prawdziwe diamenty Herkimer są manifestacją czystego, zestalonego duchowego światła, może to być faktycznie prawda, kto zajrzy w jego blask traci głowę, czy z tego powodu. Światło to bowiem emanuje wysoką harmonijną energią, która śpiewa na wyższych poziomach widma wibracyjnego grupy kwarcowej. Dodatkowo łączy w harmonii nasze półkule mózgowe, wpływa na podnoszenie wibracji cała i otwarcie się na rozwój duchowy.  Dla mnie osobiście bardzo magnetyczny ostatnimi czasy, przyciąga mnie wyjątkowo, o czym możecie się przekonać oglądając moje prace z tym minerałem.

Jest poszukiwanym kamieniem kolekcjonerskim, jego średnica nie przekracza zazwyczaj 1 cm. Choć te najpiękniejsze mają wymiary około 2,5 cm. Ich pochodzenie datujemy na 500 milionów lat. Należą do minerałów twardych, 7,5 punktu w skali Mohsa, porównywalnie przypadku diamentów jest o 10 punktów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium