Dulcedo

  • home
  • Znaczenie Kamieni

Kamienie w naszych biżuteriach, to specjalnie wyselekcjonowane dla Was okazy, w których możecie poczuć się naprawdę wyjątkowo i oryginalnie. Nie raz zwracacie uwagę na moc i znaczenie poszczególnych kamieni, więc w odpowiedzi na Wasze liczne pytania, przedstawiamy te małe niepozorne słodkości, które prócz dodawania blasku każdej z Was, faktycznie mogą pomagać w osiągnięciach, poprawiać nastrój, czy też wzmagać określone cechy.


 

Jakie kamienie dobrać ze względu na miesiąc urodzenia, czyli jakie są Wasze talizmany?

Styczeń – Granat

Luty – Ametyst

Marzec – Akwamaryn

Kwiecień – Kryształ górski

Maj – Szmaragd

Czerwiec – Perła

Lipiec – Rubin

Sierpień – Oliwin

Wrzesień – Szafir

Październik – Turmalin , Opal

Listopad – Topaz, Cytryn

Grudzień – Turkus, Cyrkon

 

Jeśli bardzo utożsamiacie się ze swoim znakiem zodiaku, i chcecie wynieść z niego wszystko, co w Was najlepsze to polecamy tradycyjne, planetarne oraz mityczne zodiakalne kamienie :

Koziorożec – Rubin, granat, szmaragd, lapis lazuli

Wodnik – Granat, ametyst, turkus

Ryby – Ametyst, jadeit, akwamaryn, hematyt

Baran – Lapis Lazuli, opal, jaspis, hematyt

Byk – Kwarc różowy, szafir, szmaragd

Bliźnięta – Agat, kamień księżycowy, perła

Rak – Szmaragd, rubin, kamień księżycowy

Lew – Onyks, hematyt, cytryn i kryształ górski.

Panna – Karneol, szafir, agat, cytryn

Waga – Turmalin, opal, szafir, jaspis, hematyt

Skorpion – Hematyt, cytryn, rubin, granat

Strzelec – Topaz, cyrkon, czarny onyks

Jednak pamiętajcie, te kamienie to nie jedyne, które działają na Waszą korzyść. Są kamienie uniwersalne, jak kryształ górski, który dzięki swoim właściwościom, potrafi oczyścić atmosferę wokół Was, lub jak Turmalin może uchronić Was przed niepożądanym wpływem innych osób. Często też, kiedy stoicie przed wyborem biżuterii z danym kamieniem, same odczuwacie ich przyciąganie, wtedy warto posłuchać intuicji ;-)

 

Oto one, kamienie, które spotykacie na co dzień w naszej biżuterii:

 

Agat – „Kamień siły” stworzy pozytywne relacje wewnątrzrodzinne, szczególnie z dziećmi. Pomoże zaakceptować własne wady, co zniweluje strach przed wyrażaniem własnych opinii. Uwypukli osobowościowe zalety, których siła przebicia zapewni sukces w relacjach z najbliższymi, jak i w życiu zawodowym. Pewność siebie gwarantowana.

 

Akwamaryn – „Kamień spokoju”, rozwiewa wszelkie wątpliwości, ułatwia dopełnienie wszelkich odpowiedzialności, a co za tym idzie, wszystkie niedokończone sprawy zostaną zakończone z powodzeniem.

 

Amazonit – pomaga wziąć życie w swoje ręce. To kamień dla walecznych kobiet, które zamierzają ponieść ryzyko w celu osiągnięcia sukcesu. Niepewność, czy strach, kamień ten zamienia na twórcze możliwości, których wykorzystanie skutkuje spełnionymi marzeniami.

 

Ametyst – chroni przed zdradą, wzmaga lojalność innych ludzi wobec nas, dodając nam władzy. Ma właściwości rozbudzające uczucia. Chroni przed melancholią i depresją, nie pozwala wpaść w problemy, chroniąc nas przed złymi intencjami. „Kamień trzeźwości” stoi na straży umiaru w piciu alkoholu.

 

Chryzopraz – „Kamień optymistów” dla fanek chalcedonów, w tym przypadku w zielonej wersji. Dla osób potrzebujących poprawy nastroju i samopoczucia, kamień ten zapewni nutkę radości i optymizmu, a pozytywne nastawienie do świata zagwarantuje powodzenie w życiu. Pozwoli też uwierzyć w swoje możliwości, zwiększy chęć do działania, dzięki czemu przyszłe plany się urzeczywistnią.

 

Cytryn – „Kamień sukcesu”, zapewni powodzenie w nowych inicjatywach, projektach, przy zakładaniu firmy, czy podejmowaniu innej ważnej decyzji zawodowej, także ułatwia dostanie awansu, bądź wymarzonej pracy. Krystalizuje myślenie, w związku z czym otwiera intelektualnie i ułatwia zdanie ważnych egzaminów i przejście kursów. Wszelkie to powodzenie zapewni zarazem dobrobyt materialny w kwestii finansowej.  Także współpraca z innymi ludźmi będzie układała się po naszej myśli, gdyż kamień ten uchroni przed negatywnymi wpływami z otoczenia.

 

Cyrkon – „Kamień cnoty” pozwala dążyć do swoich marzeń i ideałów, w zgodzie ze sobą, nie zatracając przy tym racjonalności i twardego trzymania się rzeczywistości. Ochroni nas przed negatywnymi emocjami, harmonizując duchowe doznania z ziemskimi.

 

Chalcedon – „Kamień mówców” powoduje, że nasze zdanie i pomysły wyrażane na głos, spotykają się z wielką aprobatą i uznaniem.  Ma działanie łagodzące, przywraca równowagę umysłu, oczyszcza myśli, wzmaga życzliwość i radość. Jest kamieniem emitującym dobra energię, pozwala uporządkować zadania i pracę, wprowadza harmonię. Pobudza wszystko co w nas dobre, wzbudza witalność i pozytywną energię. Gwarantuje też bezpieczeństwo w podróżach.

 

Granat – silnie wpływa na wiarę w siebie i dążenie do celów, które od zawsze były głęboko skrywane, w obawie przed niepowodzeniem. Pozwoli wykorzystać w pełni potencjał i pomysły, które okażą się do osiągnięcia łatwiejsze, niż się mogły wydawać. Oddziałuje też silnie na sferę seksualną, w której pomaga się otworzyć.

 

Hematyt – „Kamień wojowników” utrzymuje nas przy trzymaniu się własnych zasad. Ułatwi realizację obranego celu, jak i pozwoli pozbyć się wszelkich trudności na tej drodze.  Po prostu sprawia, że marzenia się realizują, dzięki naszej silnej woli i nieprzeciętnej wytrzymałości.

 

Iolit – uwalnia osobistą ekspresję, zarówno w kwestii artystycznej, jak i duchowej, życiowej, co dziennej. Kamień ten energetyzuje wewnętrzną spójność, tak aby przynosić spokój ducha.

 

Jaspis – pomaga utrzymać i chronić wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy, a także rozwijać to, co posiadamy w odpowiednim kierunku. Ułatwia podejmowanie racjonalnych decyzji i trzyma mocno przy ziemi, pozwalając jednocześnie na podejmowanie własnych, niezależnych i mądrych decyzji.

 

Jadeit – kamień doskonały dla kobiet zajmujących się negocjacjami, handlem, czy podejmującymi ważne decyzje w swoim życiu zawodowym. Wspomoże negocjacje, jak i zapewni dobre ich zakończenie.

 

Kwarc różowy – jeden z najbardziej lubianych kamieni Pań. „Kamień miłości” otacza nas aurą łagodności i wdzięczności. Pozwala otworzyć się na miłość i dostrzec piękno dookoła nas. Kwarc różowy buduje ufność, ułatwia swobodny przepływ miłosnego uczucia, także pozwoli zamknąć wszelkie zaszłości miłosne.

 

Kamień księżycowy – „Kamień kochanków”, pozwala otworzyć się na miłość, ułatwia przyjmowanie miłości, a także wzmacnia tą, którą kogoś obdarowujemy, pozwala na prawdziwą radość ze związku, a co więcej ułatwia dojście do zgody po kłótni. Kamień kobiecej obfitości, ułatwia funkcjonowanie tarczycy, hormonów, miesiączkowania, a także zwiększa płodność. Rozwija wszelkie aspekty kobiecej intuicji i mądrości, chroni także przed wpływem innych osób.

 

Kryształ górski – jeden z najbardziej oczyszczających kamieni, który pozwala nam na cieszenie się niczym niezmąconą aurą. Odbija od nas negatywne wpływy innych osób. Pozwala skupić się na własnych pragnieniach i marzeniach.

 

Kwarc dymny – dzięki działaniom tego kamienia możemy porzucić wszelkie powątpiewania we własne siły i możliwości. Pomaga zmienić się wewnętrznie, i odnaleźć radość w swoich dokonaniach, i zaakceptować siebie.

 

Labradoryt – „Kamień odwagi’ intensyfikuje witalne siły, w celu dostrzeżenia realnie istniejących możliwości i pozwala je wykorzystać. Wzmaga poczucie własnej wartości i woli. Jako, że jest bardzo ochronnym kamieniem, redukuje wszystkie stresogenne i negatywne energie. Pozwoli dostrzec wyjście z trudnych sytuacji.

 

Lapis lazuli – pozwala lepiej i dokładniej zrozumieć otaczający nas świat. Tworzy zupełnie nowe postrzeganie i umiejętność wyciągania wniosków. Pozwala także dostrzec własną osobę, położenie i możliwości, które są do wykorzystania.

 

Opal – Intensyfikuje wszelkie wrodzone ukryte właściwości. Chroni przed stagnacją i pozwala z pozytywnym spojrzeniem przyjmować informacje. Jest kamieniem bardzo pobudzającym, który wymaga skonfrontowania się ze swoimi wewnętrznymi cechami. Wydobywa z wnętrza energię, pozwala dostrzec swoje zalety i wykorzystać je w kreatywnym działaniu.

 

Onyks – przy trudnych projektach i zadaniach do wykonania, zagwarantuje wytrwałość. Szczególny kamień dla osób żyjących pod presją czasu i zalatanych, zapewni dużą dawkę energii do działania. Daje poczucie kontroli nad własnym życiem.

 

Piryt – idealny dla osób kreatywnych i twórczych. Wspiera ludzi utalentowanych pobudzając ich wyobraźnie.  Równoważy dwa pierwiastki Yin i Yang (żeński i męski). Dzięki niemu wyrównasz balans między tymi energiami. Z nim realizacja planów i pokonywanie nowych wyzwań jest łatwiejsze.


Rubin – doda dynamizmu do działania., pozwoli dostrzec ważne rzeczy w życiu, czy to w rodzinie, w pracy, w ludziach. Rubin przyciąga do nas pozytywnych ludzi, a także wzmacnia zadowolenie ze związku. W życiu zawodowym doda autorytetu i pewności siebie.

 

Szafir – „Kamień mędrców”, otwiera horyzonty intelektualne. Jego silne oddziaływanie pozwala utrzymać trwały związek i wzmacnia jego partnerski układ. Wokół osoby z szafirami panuje atmosfera szacunku i podziwu ze strony innych osób, budzi się także wewnętrzny autorytet.

 

Spinel – ułatwia łączenie wielu obowiązków, a także ról, którym musisz sprostać. Przezwycięży lęk przed wypowiadaniem własnego zdania, w którym prawda i szczerość to Twoja silna broń.

 

Sodalit – jego zupełnie zaskakujące właściwości pozwalają odstąpić od starych, nieaktualnych już często wzorców myślenia, na rzecz nowych doświadczeń. Pozwala także w tych wszystkich zmianach zachować umiejętność logicznego myślenia.

 

Turkus – zwalcza niepotrzebne myśli, wpływając na swobodę wypowiedzi i formułowania pomysłów. Pomaga w komunikacji, także kiedy następują jakieś problemy, wpływa łagodząco i pomaga znaleźć szybko rozwiązanie. Wzmaga też analityczne myślenie, a także myślenie o sobie i definiowanie swoich potrzeb.

 

Turmalin – największą zaletą turmalinu jest działanie ochronne. Kamień ten ochroni przed nieprzyjazną energią ze strony innych osób. To doskonały amulet na tzw. „wampiry energetyczne”. Z turmalinem zachowasz równowagę i ponownie zaufasz ludziom, wierząc w pozytywne intencje.


Na koniec chciałabym przybliżyć połączenie kamieni z konkretną Czakrą. Wiele z Was szuka odpowiedzi jaki minerał przypisać do konkretnej Czakry...zrobiłam dla Was małą tabelę. Od dziś znacie odpowiedz na pytanie: Jakie kamienie do czakry Korony? Jeśli macie jakieś uwagi chętnie wysłucham opinii.


 

Kamień miesiąca

Szafir}
Szafir
Szafir łączy ze sobą ciało, umysł i ducha. Inspiruje i daje jasność umysłu. Doskonały do medytacji, wzmacnia zdolność koncentracji, odpręża umysł i likwiduje napięcia, a także oddala negatywne myśl, jest zatem przydatny przy leczeniu depresji. Odtruwa organizm, poprawia przyswajanie substancji odżywczych rozluźnia splot słoneczny, łagodzi stres i oczyszcza aurę. Działa na czakrę korony. Noszony jako amulet strzeże przed zawiścią innych. Nazwa pochodzi od gr. sappheiros (niebieski kamień) i nawiązuje do najczęstszej barwy tego minerału, wywodzi się także od hebr. sappir (najpiękniejszy). Okazy najwyższej jakości pochodzą głównie ze Sri Lanki, Kambodży, Birmy oraz Indii (m.in. bardzo rzadki zielono-czerwony szafir arbuzowy).
znak zodiaku:
Byk
miesiąc:
kwiecień, maj
czakra:
korony (skóra, czubek czaszki, kora mózgowa) / kolor fioletowy
Amazonit}
Amazonit
Amazonit powstrzymuje przed nieodpowiednim zachowywaniem się i wyrzucaniem innym ich błędów. Łagodzi też skutki hamowania gniewu., ułatwia zrozumienie. Amazonit jest bardzo pożyteczny przy absorbowaniu energii negatywnych, tkwiących w nas samych, jak i w naszym otoczeniu,czy to w formie myśli, czy fal elektromagnetycznych. Wiąże nas z naturą i jej siłą transformacji. Nazwa pochodzi od rzeki Amazonki, a także od papug rodzaju Amazona, których zielone upierzenie nawiązuje do barwy minerału. Największe wystąpienia amazonitu, dostarczające kamień o wartości jubilerskiej, znajdują się w Rosji i USA.
znak zodiaku:
Lew
miesiąc:
lipiec, sierpień
czakra:
gardła (odwaga cywilna, dobra wymowa) / kolor niebieski, serca (uczucia wyższe, miłość, współczucie) / kolor zielony
Granat}
Granat
Ma dużą siłę regeneracyjną, która oczyszcza czakry i wspomaga cyrkulację energii w całym organizmie. Być może właśnie dlatego jest często używany jako talizman zabezpieczający przed niebezpieczeństwami. Stymuluje instynkt przetrwania, dodaje odwagi, nadziei i siły wewnętrznej. Zwiększa siłę woli i wiarę w siebie, a oprócz tego wyostrza percepcję i jasność umysłu. Uwalnia od przesądów i  otwiera umysł. Przynosi optymizm , wzmaga chęć życia, ożywia uczucie nadziei na przyszłość i miłość do życia, dlatego skutecznie leczy stany depresyjne, melancholię i smutek. Granat regeneruje i napełnia nowym życiem organizm. Rządzi świętą czakrą działającą na nerki. Nazwa pochodzi od gr. pyr (ogień) lub pyropos (podobny do ognia). Kamienie o jakości jubilerskiej występują głównie w Republice Czeskiej i RPA.
znak zodiaku:
Baran
miesiąc:
marzec, kwiecień
czakra:
podstawy (aktywność fizyczna, żywotność, odwaga) / kolor czerwony
Hematyt}
Hematyt
Hematyt wiążę nas z ziemią i stymuluje pierwszą czakrę, dając w efekcie poczucie większej wiary w siebie. Poprawia stan umysłu i zdolność koncentracji , uwalnia mózg od negatywnych  myśli, oczyszcza i wzmacnia aurę. Idealny do zwalczania ograniczeń umysłowych, które sami sobie narzucamy lub które narzucają nam inni. Nazwa pochodzi od gr. haema, czyli krew, co jest nawiązaniem do czerwonej barwy tego minerału po jego sproszkowaniu. Najpiękniejsze kryształy występują we Francji, Japonii czy Brazylii.
znak zodiaku:
Baran
miesiąc:
marzec, kwiecień
czakra:
podstawy (aktywność fizyczna, żywotność, odwaga) / kolor czerwony
Jadeit}
Jadeit
Chroni przed nieszczęściem i przyciąga obfitość miłość i przyjaźń. Jadeit ukazuje nam to, co w rzeczywistości istnieje i pomaga nam odkryć prawdziwe pragnienia naszego serca. "Kamień cnoty i męstwa"- jadeit potęguje szlachetność wobec samego siebie i wobec innych, skromność oraz pokorę, które kształtują osobowość silną, cierpliwą, solidną oraz wytrwałą. Rozwija przyjaźń i uzdrowienie stosunków w rodzinie Nazwa pochodzi od chińskiego ynu-nan-yu (mniej szlachetny żad, tzw. kamień ju ), a także od hiszp. piedra de hijada (kamień lędźwiowy). Najwyższej jakości kamienie pochodzą z Birmy i Gwatemali.
znak zodiaku:
Rak
miesiąc:
czerwiec, lipiec
czakra:
serca (uczucia wyższe, miłość, współczucie) / kolor zielony
Kamień księżycowy}
Kamień księżycowy
Symbolizuje element kobiecy w naturze. Potęguje cechy kobiece. Pomaga w lepszym dotarciu do swojej podświadomości. Umieszczony pod czakrą splotu słonecznego uspokaja gwałtowne i negatywne uczucia. Nazwa nawiązuje do charakterystycznych efektów optycznych przypominających do złudzenia księżycową poświatę. Najlepszej jakości kamienie księżycowe pochodzą przede wszystkim ze Sri Lanki oraz z Indii.
znak zodiaku:
Koziorożec
miesiąc:
styczeń
czakra:
splotu słonecznego (równowaga, opanowanie, zadowolenie z siebie) / kolor żółty
Labradoryt}
Labradoryt
Z pomocą labradorytu można pozbyć się nierozwiązanych przeżyć i traum z przeszłości. Rozwija wyobraźnię i kreatywność, a także zdolność koncentracji. Nadaje się także do medytacji, potęguje wizje i intuicję, daje pewność siebie i umiejętność stawiania czoła zmianą. Zwiększa optymizm i radość życia. Wzmacnia system odpornościowy i metabolizm. Idealny dla zodiakalnych panien. Posiada barwę ciemnobrązową lub niemal czarną, znane są też odmiany szare, żółtawe i bezbarwne. Jego nazwa pochodzi od półwyspu Labrador w Kanadzie, gdzie ten materiał pospolicie występuje oraz skąd po raz pierwszy został opisany i nazwany w 1780 r. Labradoryt posiada również nietuzinkową potoczną nazwę, określa się go mianem „świątyni gwiazd”. Największe złoża labradorytu występują w Kanadzie, Finlandii oraz na Madagaskarze. W Polsce labradoryt jest znany z okolic Nowej Rudy.
znak zodiaku:
Panna
miesiąc:
sierpień
czakra:
korony (skóra, czubek czaszki, kora mózgowa) / kolor fioletowy
Lapis-lazuli}
Lapis-lazuli
Aktywuje czakrę komunikacji, dzięki niej stajemy się bardziej otwarci na innych, bardziej wyraziści. Potrafi uspokoić negatywne myśli i rozświetlić nasz umysł. Jego błękitny promień daje nam męstwo, ufność i wiarę w siebie. Harmonizuje ciało duchowe i umysłowe z eterycznym, w rezultacie wzmacniając energię ciała fizycznego. Ma moc oczyszczania blokad we wszystkich czakrach. Jego nazwa pochodzi od pers. lazhuward, łac. lazulum (niebieski) i nawiązuje do barwy minerału. Najwyżej cenione okazy lapis-lazuli pochodzą z prowincji Badachszan w Afganistanie, gdzie eksploatacja tych kamieni jest prowadzona od około 6 tysięcy lat.
znak zodiaku:
Ryby
miesiąc:
styczeń, luty
czakra:
trzeciego oka (oczy, mózg, podstawa czaszki) / kolor indygo, gardła (odwaga cywilna, dobra wymowa) / kolor niebieski
bransoletka na jedwabiu
Rubin}
Rubin
Rubin jest kamieniem pierwszej i czwartej czakry, aktywuje siły życiowe organizmu i stymuluje krążenie krwi. Rozbudza w nas chęć życia i podnosi samoocenę. Jego główną zaletą jest to, że potęguje pasję życia i aktywuje moc miłości. Rozprasza smutki i lęki, stymuluje stosunki pomiędzy ludźmi i podnosi aktywność seksualną. Nazwa pochodzi od łac. ruber (czerwony) i nawiązuje od barwy minerału. Najsłynniejsze miejsca występowania rubinów znajdują się na Sri Lance, Madagaskarze oraz w Birmie.
znak zodiaku:
Lew
miesiąc:
lipiec, sierpień
czakra:
serca (uczucia wyższe, miłość, współczucie) / kolor zielony
bransoletka na jedwabiu
Szafir}
Szafir
Szafir łączy ze sobą ciało, umysł i ducha. Inspiruje i daje jasność umysłu. Doskonały do medytacji, wzmacnia zdolność koncentracji, odpręża umysł i likwiduje napięcia, a także oddala negatywne myśl, jest zatem przydatny przy leczeniu depresji. Odtruwa organizm, poprawia przyswajanie substancji odżywczych rozluźnia splot słoneczny, łagodzi stres i oczyszcza aurę. Działa na czakrę korony. Noszony jako amulet strzeże przed zawiścią innych. Nazwa pochodzi od gr. sappheiros (niebieski kamień) i nawiązuje do najczęstszej barwy tego minerału, wywodzi się także od hebr. sappir (najpiękniejszy). Okazy najwyższej jakości pochodzą głównie ze Sri Lanki, Kambodży, Birmy oraz Indii (m.in. bardzo rzadki zielono-czerwony szafir arbuzowy).
znak zodiaku:
Byk
miesiąc:
kwiecień, maj
czakra:
korony (skóra, czubek czaszki, kora mózgowa) / kolor fioletowy
Topaz}
Topaz
Topaz jest jednym z najbardziej pozytywnych kamieni, jakie istnieją na świecie. Rozjaśnia naszą jaźń, poprawia naszą koncentrację i pozbawia nas balastu negatywnych uczuć i myśli. Stymuluję i wzmacnia układ nerwowy. Daje nam radość i optymizm, ożywia ciało i umysł, poprawia samoocenę. Nadaję się doskonale do oczyszczania aury, zmniejsza napięcie zarówno fizyczne jak i umysłowe. Jego nazwa pochodzi od wyspy Topasos (obecnie Zeberget) na Morzu Czerwonym. Największe, doskonale wykształcone kryształy topazu są znajdowane w Brazylii.
znak zodiaku:
Lew
miesiąc:
lipiec, sierpień
czakra:
splotu słonecznego (równowaga, opanowanie, zadowolenie z siebie) / kolor żółty
Turmalin}
Turmalin
Turmalin  wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Turmaliny mają unikalną zaletę w tym, że mogą wzmocnić siłę koncentracji. Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie . Nazwa pochodzi od syngaleskiego turmali, określającego zdolność przyciągania przez ten kamień (po jego podgrzaniu) popiołu z ognia. Odznaczają se wyjątkową różnorodnością barw.
znak zodiaku:
Byk
miesiąc:
kwiecień, maj
czakra:
splotu słonecznego (równowaga, opanowanie, zadowolenie z siebie) / kolor żółty
Chcesz wiedzieć co nowego w Dulcedo?
Zapisz sie na newsletter.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.