DULCEDO to słodkości bez grama kalorii  ♥

Znaczenie Kamieni

Kamienie w mojej biżuterii, to specjalnie wyselekcjonowane dla Was okazy, w których możecie poczuć się naprawdę wyjątkowo i oryginalnie. Nie raz zwracacie uwagę na moc i znaczenie poszczególnych kamieni, więc w odpowiedzi na Wasze liczne pytania, przedstawiamy te małe niepozorne słodkości, które prócz dodawania blasku każdej z Was, faktycznie mogą pomagać w osiągnięciach, poprawiać nastrój, czy też wzmagać określone cechy.

 

 

Jakie kamienie dobrać ze względu na miesiąc urodzenia, czyli jakie są Wasze talizmany?

Styczeń – Granat

Luty – Ametyst

Marzec – Akwamaryn

Kwiecień – Kryształ górski

Maj – Szmaragd

Czerwiec – Perła

Lipiec – Rubin

Sierpień – Oliwin

Wrzesień – Szafir

Październik – Turmalin , Opal

Listopad – Topaz, Cytryn

Grudzień – Turkus, Cyrkon

 

Jeśli bardzo utożsamiacie się ze swoim znakiem zodiaku, i chcecie wynieść z niego wszystko, co w Was najlepsze to polecamy tradycyjne, planetarne oraz mityczne zodiakalne kamienie :

Koziorożec – Rubin, granat, szmaragd, lapis lazuli

Wodnik – Granat, ametyst, turkus

Ryby – Ametyst, jadeit, akwamaryn, hematyt

Baran – Lapis Lazuli, opal, jaspis, hematyt

Byk – Kwarc różowy, szafir, szmaragd

Bliźnięta – Agat, kamień księżycowy, perła

Rak – Szmaragd, rubin, kamień księżycowy

Lew – Onyks, hematyt, cytryn i kryształ górski.

Panna – Karneol, szafir, agat, cytryn

Waga – Turmalin, opal, szafir, jaspis, hematyt

Skorpion – Hematyt, cytryn, rubin, granat

Strzelec – Topaz, cyrkon, czarny onyks


Jednak pamiętajcie, te kamienie to nie jedyne, które działają na Waszą korzyść. Są kamienie uniwersalne, jak kryształ górski, który dzięki swoim właściwościom, potrafi oczyścić atmosferę wokół Was, lub jak Turmalin może uchronić Was przed niepożądanym wpływem innych osób. Często też, kiedy stoicie przed wyborem biżuterii z danym kamieniem, same odczuwacie ich przyciąganie, wtedy warto posłuchać intuicji ;-) 

Kilka słów o kamieniach, które spotykacie na co dzień w mojej biżuterii:

Agat – „Kamień siły” stworzy pozytywne relacje wewnątrzrodzinne, szczególnie z dziećmi. Pomoże zaakceptować własne wady, co zniweluje strach przed wyrażaniem własnych opinii. Uwypukli osobowościowe zalety, których siła przebicia zapewni sukces w relacjach z najbliższymi, jak i w życiu zawodowym. Pewność siebie gwarantowana.

Akwamaryn – „Kamień spokoju”, rozwiewa wszelkie wątpliwości, ułatwia dopełnienie wszelkich odpowiedzialności, a co za tym idzie, wszystkie niedokończone sprawy zostaną zakończone z powodzeniem.

Amazonit – pomaga wziąć życie w swoje ręce. To kamień dla walecznych kobiet, które zamierzają ponieść ryzyko w celu osiągnięcia sukcesu. Niepewność, czy strach, kamień ten zamienia na twórcze możliwości, których wykorzystanie skutkuje spełnionymi marzeniami.

Ametyst – chroni przed zdradą, wzmaga lojalność innych ludzi wobec nas, dodając nam władzy. Ma właściwości rozbudzające uczucia. Chroni przed melancholią i depresją, nie pozwala wpaść w problemy, chroniąc nas przed złymi intencjami. „Kamień trzeźwości” stoi na straży umiaru w piciu alkoholu.

Chryzopraz – „Kamień optymistów” dla fanek chalcedonów, w tym przypadku w zielonej wersji. Dla osób potrzebujących poprawy nastroju i samopoczucia, kamień ten zapewni nutkę radości i optymizmu, a pozytywne nastawienie do świata zagwarantuje powodzenie w życiu. Pozwoli też uwierzyć w swoje możliwości, zwiększy chęć do działania, dzięki czemu przyszłe plany się urzeczywistnią.

Cytryn – „Kamień sukcesu”, zapewni powodzenie w nowych inicjatywach, projektach, przy zakładaniu firmy, czy podejmowaniu innej ważnej decyzji zawodowej, także ułatwia dostanie awansu, bądź wymarzonej pracy. Krystalizuje myślenie, w związku z czym otwiera intelektualnie i ułatwia zdanie ważnych egzaminów i przejście kursów. Wszelkie to powodzenie zapewni zarazem dobrobyt materialny w kwestii finansowej.  Także współpraca z innymi ludźmi będzie układała się po naszej myśli, gdyż kamień ten uchroni przed negatywnymi wpływami z otoczenia.

Cyrkon – „Kamień cnoty” pozwala dążyć do swoich marzeń i ideałów, w zgodzie ze sobą, nie zatracając przy tym racjonalności i twardego trzymania się rzeczywistości. Ochroni nas przed negatywnymi emocjami, harmonizując duchowe doznania z ziemskimi.

Chalcedon – „Kamień mówców” powoduje, że nasze zdanie i pomysły wyrażane na głos, spotykają się z wielką aprobatą i uznaniem.  Ma działanie łagodzące, przywraca równowagę umysłu, oczyszcza myśli, wzmaga życzliwość i radość. Jest kamieniem emitującym dobra energię, pozwala uporządkować zadania i pracę, wprowadza harmonię. Pobudza wszystko co w nas dobre, wzbudza witalność i pozytywną energię. Gwarantuje też bezpieczeństwo w podróżach.

Granat – silnie wpływa na wiarę w siebie i dążenie do celów, które od zawsze były głęboko skrywane, w obawie przed niepowodzeniem. Pozwoli wykorzystać w pełni potencjał i pomysły, które okażą się do osiągnięcia łatwiejsze, niż się mogły wydawać. Oddziałuje też silnie na sferę seksualną, w której pomaga się otworzyć.

Hematyt – „Kamień wojowników” utrzymuje nas przy trzymaniu się własnych zasad. Ułatwi realizację obranego celu, jak i pozwoli pozbyć się wszelkich trudności na tej drodze.  Po prostu sprawia, że marzenia się realizują, dzięki naszej silnej woli i nieprzeciętnej wytrzymałości.

Iolit – uwalnia osobistą ekspresję, zarówno w kwestii artystycznej, jak i duchowej, życiowej, co dziennej. Kamień ten energetyzuje wewnętrzną spójność, tak aby przynosić spokój ducha.

Jaspis – pomaga utrzymać i chronić wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy, a także rozwijać to, co posiadamy w odpowiednim kierunku. Ułatwia podejmowanie racjonalnych decyzji i trzyma mocno przy ziemi, pozwalając jednocześnie na podejmowanie własnych, niezależnych i mądrych decyzji.

Jadeit – kamień doskonały dla kobiet zajmujących się negocjacjami, handlem, czy podejmującymi ważne decyzje w swoim życiu zawodowym. Wspomoże negocjacje, jak i zapewni dobre ich zakończenie.

Kwarc różowy – jeden z najbardziej lubianych kamieni Pań. „Kamień miłości” otacza nas aurą łagodności i wdzięczności. Pozwala otworzyć się na miłość i dostrzec piękno dookoła nas. Kwarc różowy buduje ufność, ułatwia swobodny przepływ miłosnego uczucia, także pozwoli zamknąć wszelkie zaszłości miłosne.

Kamień księżycowy – „Kamień kochanków”, pozwala otworzyć się na miłość, ułatwia przyjmowanie miłości, a także wzmacnia tą, którą kogoś obdarowujemy, pozwala na prawdziwą radość ze związku, a co więcej ułatwia dojście do zgody po kłótni. Kamień kobiecej obfitości, ułatwia funkcjonowanie tarczycy, hormonów, miesiączkowania, a także zwiększa płodność. Rozwija wszelkie aspekty kobiecej intuicji i mądrości, chroni także przed wpływem innych osób.

Kryształ górski – jeden z najbardziej oczyszczających kamieni, który pozwala nam na cieszenie się niczym niezmąconą aurą. Odbija od nas negatywne wpływy innych osób. Pozwala skupić się na własnych pragnieniach i marzeniach.

Kwarc dymny – dzięki działaniom tego kamienia możemy porzucić wszelkie powątpiewania we własne siły i możliwości. Pomaga zmienić się wewnętrznie, i odnaleźć radość w swoich dokonaniach, i zaakceptować siebie.

Labradoryt – „Kamień odwagi’ intensyfikuje witalne siły, w celu dostrzeżenia realnie istniejących możliwości i pozwala je wykorzystać. Wzmaga poczucie własnej wartości i woli. Jako, że jest bardzo ochronnym kamieniem, redukuje wszystkie stresogenne i negatywne energie. Pozwoli dostrzec wyjście z trudnych sytuacji.

Lapis lazuli – pozwala lepiej i dokładniej zrozumieć otaczający nas świat. Tworzy zupełnie nowe postrzeganie i umiejętność wyciągania wniosków. Pozwala także dostrzec własną osobę, położenie i możliwości, które są do wykorzystania.

Opal – Intensyfikuje wszelkie wrodzone ukryte właściwości. Chroni przed stagnacją i pozwala z pozytywnym spojrzeniem przyjmować informacje. Jest kamieniem bardzo pobudzającym, który wymaga skonfrontowania się ze swoimi wewnętrznymi cechami. Wydobywa z wnętrza energię, pozwala dostrzec swoje zalety i wykorzystać je w kreatywnym działaniu.

Onyks – przy trudnych projektach i zadaniach do wykonania, zagwarantuje wytrwałość. Szczególny kamień dla osób żyjących pod presją czasu i zalatanych, zapewni dużą dawkę energii do działania. Daje poczucie kontroli nad własnym życiem.

Piryt – idealny dla osób kreatywnych i twórczych. Wspiera ludzi utalentowanych pobudzając ich wyobraźnie.  Równoważy dwa pierwiastki Yin i Yang (żeński i męski). Dzięki niemu wyrównasz balans między tymi energiami. Z nim realizacja planów i pokonywanie nowych wyzwań jest łatwiejsze.

Rubin – doda dynamizmu do działania., pozwoli dostrzec ważne rzeczy w życiu, czy to w rodzinie, w pracy, w ludziach. Rubin przyciąga do nas pozytywnych ludzi, a także wzmacnia zadowolenie ze związku. W życiu zawodowym doda autorytetu i pewności siebie.

Szafir – „Kamień mędrców”, otwiera horyzonty intelektualne. Jego silne oddziaływanie pozwala utrzymać trwały związek i wzmacnia jego partnerski układ. Wokół osoby z szafirami panuje atmosfera szacunku i podziwu ze strony innych osób, budzi się także wewnętrzny autorytet.

Spinel – ułatwia łączenie wielu obowiązków, a także ról, którym musisz sprostać. Przezwycięży lęk przed wypowiadaniem własnego zdania, w którym prawda i szczerość to Twoja silna broń.

Sodalit – jego zupełnie zaskakujące właściwości pozwalają odstąpić od starych, nieaktualnych już często wzorców myślenia, na rzecz nowych doświadczeń. Pozwala także w tych wszystkich zmianach zachować umiejętność logicznego myślenia.

Turkus – zwalcza niepotrzebne myśli, wpływając na swobodę wypowiedzi i formułowania pomysłów. Pomaga w komunikacji, także kiedy następują jakieś problemy, wpływa łagodząco i pomaga znaleźć szybko rozwiązanie. Wzmaga też analityczne myślenie, a także myślenie o sobie i definiowanie swoich potrzeb.

Turmalin – największą zaletą turmalinu jest działanie ochronne. Kamień ten ochroni przed nieprzyjazną energią ze strony innych osób. To doskonały amulet na tzw. „wampiry energetyczne”. Z turmalinem zachowasz równowagę i ponownie zaufasz ludziom, wierząc w pozytywne intencje. 

Minerały a Czakry:

 

Mam nadzieję, że uchyliłam rąbka wiedzy, na temat tajemnic poszczególnych minerałów. 

Z miłością,

Kasia Sobieszczyk

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium