DULCEDO to wyjątkowa biżuteria z kamieni naturalnych  ♥

 

Akwamaryn,"kamień odwagi" swoją nazwą pochodzącą z języka łacińskiego "aqua marina" (woda morska), odzwierciedla odcień spokojnej i klarownej wody.

akwamaryn

  • nowość
  • nowość
AKWAMARYN SKY BLUE AKWAMARYN SKY BLUE
Cena:

420,00 zł

szt.
zobacz więcej

Piękno i Ukojenie: Pierścionki z Akwamarynem

Pierścionki z akwamarynem to prawdziwe arcydzieła natury, które przyciągają wzrok swym delikatnym blaskiem i elegancją. Kamienie akwamarynu , znane również jako "niebieski beryl", wyróżnia się nie tylko swoim pięknym kolorem, ale także historią i właściwościami, które sprawiają, że jest on tak ceniony w świecie biżuterii.

Jak rozpoznać akwamaryn na podstawie wyglądu kryształu?

Akwamaryn to kamień szlachetny charakteryzujący się barwą. Barwa akwamarynu to niebieski kolor. Nazwa akwamaryn wywodzi się z języka łacińskiego "aqua marina" (oznacza wodę morską), odzwierciedla odcień spokojnej i klarownej wody. Zwany jest czasem niebieskim berylem. Delikatny kolor akwamarynu to pastelowy niebieski i przezroczysty niebieski. Piękno niebieskiego koloru prezentuje akwamaryn, którego kolor może sięgać od bladej błękitnej po intensywniejszą cyjan. Surowy akwamaryn jest najczęściej szlifowany w formie brylantu, kaboszonu lub fantazyjnych kształtów, podkreślając jego naturalne piękno. Naturalne kamienie akwamarynu to minerał szlachetny, który ma swoje zastwosowaniejako kamień jubilerski i kamień ochronny.

Znaczenie i zastosowanie akwamarynu - właściwości akwamarynu

W mitologii starożytnego Egiptu i Grecji akwamaryn kamień był uważany za kamień związanego z wodnymi mocami i boskimi pochodzeniem. Wierzono, że te niebieskie kamienie posiadają moc ochrony marynarzy oraz przynoszą spokój i harmonię. Akwamaryn był również uważany za symbol młodości i wieczności.

Współcześnie kryształy akwamarynu są uważane za kamienie pokoju i kojącej energii. Mają różne znaczenie zastosowanie. Wierzy się, że noszenie go może pomóc w redukowaniu stresu, poprawie komunikacji oraz wyrażaniu uczuć. Jest to błękitny kamień polecany dla osób pracujących w zawodach wymagających spokoju umysłu, takich jak artyści czy terapeuci. Akwamaryn występuje głównie w Brazylii. Największy znany akwamaryn to akwamaryn dom pedro. Waży on około 45 kg.

Biżuteria Dla Wszystkich Okazji

Pierścionki z akwamarynem są doskonałym wyborem na wiele okazji. Niezależnie od tego, czy jest to prezent dla ukochanej osoby, biżuteria ślubna czy dodatek do codziennego stroju, duży kryształ akwamarynu dodaje subtelnego uroku i elegancji. Odpowiednio dobrany pierścionek może być zarówno efektownym akcentem wieczorowej kreacji, jak i subtelnie podkreślającym codzienny wygląd. Różne odcienie niebieskiego Jakie prezentuje ten kamień trafią do gustu każdemu.

Pielęgnacja i Ciekawostki

Akwamaryn wykazuje dużą trwałość, twardość akwamarynu to 7,5/10. Jednak jak każdy inny kamień szlachetny, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy unikać kontaktu z żrącymi substancjami oraz ekstremalnymi temperaturami. Akwamaryn należy czyścić za pomocą łagodnych detergentów i miękkiej szmatki.

Pierścionki z akwamarynem to nie tylko biżuteria, to również symbol spokoju, harmonii i niebiańskiej piękności. Jego delikatny blask przypomina o mocy natury i jest doskonałym wyrazem elegancji i wyjątkowości. Niech ten kamień towarzyszy Ci jako talizman, przynosząc spokój i subtelny blask do Twojego życia. Te Ininne pierścionki znajdziesz na Dulcedo.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium