DULCEDO to wyjątkowa biżuteria z kamieni naturalnych  ♥

Kursy

Od kilku lat można w pracowni Dulcedo, uczyć się pod moim czujnym okiem, projektowania, produkcji i dosłownie wszystkiego co do rozpoczęcia pięknej przygody z biżuterią jest niezbędne. Oferuję spotkania w małych grupach, lub zajęcia indywidualne. W przypadku tych drugich, cały kurs będzie dostosowany do potrzeb i wiedzy kursanta. Oferuję kilka rodzajów zajęć, szczegóły poniżej:

1. KURS Praca i Pasja. Autorski program skumulowanej wiedzy niezbędnej do prowadzenia firmy z zakresu produkcji i sprzedaży biżuterii modowej. 

Ten kurs obejmuje dwie części, praktyczną i teoretyczną. Jest to pełne przygotowanie do otwarcia własnej działalności gospodarczej związanej z produkcją, sprzedażą i wprowadzeniem na rynek marki biżuteryjnej.

Część teoretyczna obejmuje:

  • Omówienie rodzajów narzędzi wykorzystywanych w produkcji biżuterii, posiadam spory warsztat narzędzi jubilerskich. Tu dowiecie się co potrzebne będzie Wam od zaraz, a co nigdy Wam się nie przyda. Choć nigdy nie mów nigdy. Jest to niezwykle istotna wiedza dla tych z Was, którzy chcą się starać o dotację na założenie działalności, ale nie tylko. Jeśli nie znacie się jeszcze na narzędziach, nie wiecie gdzie nie ukierunkować, to nawet nazewnictwo jest trudnym tematem.
  • Rodzaje dostępnych półfabrykatów (szpilki, druty, linki, klipsy, bigle) i inne materiały, które można wykorzystać do wyrobu biżuterii modowej.
  • Przedstawienie popularnych technik produkcji obecnych na rynku Polskim i część najlepsza, praktyka właśnie w różnych technikach, co pozwoli Wam na wybór dalszej drogi.
  • Jak i gdzie sprzedawać własna biżuterie? Pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca w sieci, oraz wsparcie w poszukiwaniu galerii stacjonarnych. 
  • Budowa i promocja własnej marki w sieci,
  • Podstawowe informacje na temat fotografii biżuterii. Zdjęcia na białym tle, bez cieni, kompozycja fotografii. Tajemnica namiotów bezcieniowych i podstawowych opcji w fotografii.
  • Pomoc w sporządzeniu listy zakupów półfabrykatów do wyrobu biżuterii, jak również pomoc w znalezieniu odpowiednich sklepów w kraju i za granicą. Sprowadzanie materiałów z zagranicy będzie banalnie proste.
  •  Rodzaje kamieni, jak poruszać się w szerokim rynku zalewanym chińskimi produktami.

II część praktyczna obejmuje wykonanie 10 prac (kolczyków, naszyjników, oraz bransoletek), w kilku technikach.

Czas trwania kursu 2 tygodnie po 25 godzin tygodniowo (5 godzin dziennie). PRACE WYKONANE NA ZAJĘCIACH POZOSTANĄ WŁASNOŚCIĄ KURSANTA. Do dyspozycji kursantów dostępna szeroka biblioteka książek o tematyce jubilerskiej i cała moja zgromadzona wiedza podczas 14 lat prowadzenia marki Dulcedo.

By zakwalifikować się na ten kurs wymagana będzie wcześniejsza rozmowa, by doprecyzować możliwości kursanta. Na tym kursie nie ma tajemnic, każde Wasze pytanie związane z prowadzeniem działalności jaką jest prowadzenie marki takiej jak moja, nie pozostanie bez odpowiedzi.

 

2. Jednodniowy Kurs Art CLAY. 

W trakcie tego kursu poznasz podstawowe sposoby wyrobu srebrnej biżuterii, niezwykle ciekawą japońską techniką.

Na tych zajęciach odkryję przed Tobą pracę z AC blokiem, strzykawką czy pastą. Zajęcia składają się głównie z części praktycznej, a praca wykonana na zajęciach zostaje własnością kursanta. W cenę kursu wliczone jest Art Clay Srebro 20g! A co to za zajęcia? Jeśli tylko kojarzycie moje prace pod nazwą talizmany, to właśnie w tej technice są zaklęte. Fantastyczna przygoda z tą techniką może rozpalić Twoje pokłady twórcze. Dodatkowo podkreślam, że do zgłębiania tej techniki nie trzeba twardego jubilerskiego sprzętu co pozwala na produkcję fantastycznych prac w domowych warunkach.

Co ciekawe jest to produkcja w duchu recyklingu i dbania o środowisko. Czemu? A to dlatego, że glinka na której pracujemy jest odzyskiwana ze starych elementów elektronicznych i pomaga na przeistoczenie starych styków na nowe cacka jubilerskie. Czy to nie cudowna metamorfoza.

Zajęcia odbywają się w mojej cudownej pracowni, w miejscowości Łajski pod Legionowem. UMÓWIENIE NA ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, możliwe także w weekendy.

Zapraszam do kontaktu: 508055752, lub na skrzynkę mailową:kontakt@dulcedo.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium