DULCEDO to wyjątkowa biżuteria z kamieni naturalnych  ♥

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • korzystne ceny

  • sprawdzona jakość

Jak dbać o biżuterię srebrną i złoconą. 0
Jak dbać o biżuterię srebrną i złoconą.

Często otrzymuje zapytania o to jak zadbać o biżuterię by odzyskać jaj dawny blask? Czy jeśli zetrze się złocenie, jest już nie do odzyskania? Czy da radę utrzymać blask biżuterii i cieszyć się nią przez wiele lat? Pewnie, że tak ale...i tu podpowiem Wam kilka pomysłów na jej przechowywania, czyszczenia, czy na końcu prawidłowe noszenie!! To wszystko wpływa na jej wygląd i trwałość. Zapraszam mam nadzieję, że nieco pomogę w tej kwestii.

 
*PRZECHOWYWANIE
Zastanówcie się przy chwilkę gdzie trzymacie swoje skarby? Jest to otwarta szkatułka, szklana miseczka przy łóżku, a może najgorzej łazienkowy zakamarek!
Tak to ostatnie jest najgorszym miejscem dla biżuterii, wilgoć która panuje w naszych łazienkach powoduje szybszą degradację biżuterii i powoduje jej ciemnienie. Reszta też nie lepsza. Dotyczy to szczególnie biżuterii srebrnej, na której pojawia się brzydka ciemna powłoka. 
Także otwarte przestrzenie nie są najlepszym miejscem do jej przechowywania, mocno rekomenduje zamknięte szkatułki z saszetką do pochłaniania wilgoci w środku. Mało tego jednym z najlepszych narzędzi do zapobiegania śniedzenia biżuterii jest woreczek strunowy, wiem mało elegancki, ale jeśli mamy modele które rzadziej są używane i nosimy je od tzw. święta, rekomenduje trzymać właśnie w takim woreczku. Pięknie nie będzie, ale napewno dość skutecznie. Rekomenduję.
 
*CZYSZCZENIE BIŻUTERII
To też temat rzeka, mam jednak nadzieję nieco pomóc w temacie. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na to, czy biżuteria zawiera kamienie naturalne. Jeśli tak to jakie, musimy pamiętać, że tak zwane kamienie organicznie jakim jest opal, perła czy koral, podczas procesu czyszczenia mogą ulec zniszczeniu. Nie stosuje się wtedy środków chemicznych, czyli płynów do czyszczenia biżuterii. Jeśli jednak będzie to niezbędne należy omijać te kamienie, by nie zmatowiły swojej powierzchni.
Pytacie jaki środek do czyszczenia na mokro, ja osobiście używam Argentum, wrzuca się biżuterię na kilka chwil do cieczy wyjmuje i płucze pod wodą, następnie należy osuszyć bawełnianą szmatką. Jest jednak jeden błąd, który popełniamy bardzo często, nie mieszamy biżuterii srebrnej i złoconej podczas czyszczenia. Najlepiej odlać sobie niewielką ilość płynu na miseczkę tak by czyszczona praca mogła się zanurzyć całkowicie i czyścic je osobno.
Kolejną rzeczą jaka np. pomaga czyścić biżuterię to specjalne szmatki do jej czyszczenia, można je zakupić praktycznie u każdego jubilera, dobra rzecz do czyszczenia większych obiektów, lub odświerzenia oksydowanej biżuterii, czyścimy wtedy np części biżuterii wybiórczo.
Nie bójmy się też wypłukać biżuterii bod letnią wodą np z płynem do naczyń, by pozbyć się tłuszczy, czy brudu ze sznureczka które ja często wykorzystuję do produkcji mojej biżuterii. Dla wymagających polecam także myjki ultradźwiękowe, zajrzyjcie sobie co to za sprzęt przyda się także okularnikom :).
Domowy sposób:
Soda oczyszczona dostępna w każdej kuchennej spiżarni. Wykładamy dno szklanki lub miski folią aluminiową uwaga błyszczącą stroną do dołu, na pół szklanki gorącej wody wsypać jedną łyżkę sądy. Zostawić na kilkanaście minut, wyjąć srebro, opłukać pod bieżącą ciepłą wodą i wytrzeć dokładnie suchą szmatką, jeśli nie działa sięgamy po mocniejsze środki chemiczne.
Do pasty do zębów, piwa czy roztrzepanego jajka nie mam zdania, chętnie się dowiem apropo ich skuteczności?! Napiszcie i podzielcie się Waszymi sposobami. Może Wasze babcie miały jakieś skuteczne techniki  czyszczenia rodowych sreber. 
 
*UŻYTKOWANIE
Czyli co można, a co jest nie bardzo wskazane w noszeniu biżuterii. Lubicie w niej spać, kopać się, czy opalać należy jednak pamiętać, że takie użytkowanie szybciej eksploatuje naszą biżuterię. I żeby nie było, ja jestem zwolennikiem cieszenia się, ale podkreślam ja większość rzeczy jestem wstanie naprawić, czy odświeżyć ją by znów cieszyła zmysły. Natomiast miejmy znów na uwadze kamienie organiczne, czy biżuterię złoconą. Jeśli chodzi o kamienie organiczne musimy ekstremalnie uważać, zmatowić je możemy już nigdy nie odzyskać dawnego blasku. Co może je zniszczyć? Perfumy, morska woda, chemia to wszytko może żle wpłynąć na stan kamieni, a skutki mogą być nieodwracalne. Dlatego jeśli chcemy cieszyć się dłużej jej świetnością musimy zwrócić uwagę na to kiedy i jak stosujemy kosmetyki i czy np. zdejmujemy ją do kąpieli.
Co do samego złocenia, powłoka ściera się zawsze, czasem szybciej gdy niewłaściwie ją użytkujemy. Obecne techniki galwanizacji pozwalają nam na dłuższe cieszenie nie tą powłoką, jeśli jednak straci biżuteria swój blask pamiętaj Dulcedo zawsze może ją odświeżyć. 
 
Mam nadzieję, że nieco pomogłam w rozterkach dotyczących noszenia, użytkowania i przechowywania naszych ukochanych skarbów. 
 
Kasia Sobieszczyk

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium